Pokračujeme v postupnej oprave schodov

Publikované: 21. 06. 2018 07:00

Mestský podnik služieb v Čadci má v správe  a zabezpečuje činnosť plavárne, kúpaliska, tribúny, Juniorky, zberného dvora na Podzávoze a triediacej linky separovaných komodít.
Okrem toho sa stará o zvoz odpadu, kosenie, čistotu mesta, mestskú zeleň, správu detských ihrísk, športovísk, podieľa sa na organizovaní akcií organizovaných Mestom Čadca. Jednou z činností je aj letná a zimná údržbu ciest chodníkov a schodov. A práve na stav schodov v Meste Čadca sme sa opýtali riaditeľa MPS v Čadci Petra Lariša.
„ Tak ako v minulých rokoch aj tento rok okrem iných činností sme sa zamerali na postupnú opravu schodov v našom meste. Ich počet a aj vek mnohých je vysoký. Prevažnú väčšinu je potrebné kompletne opraviť. V minulých rokoch viaceré schodiská prešli opravou a mnohé nové pribudli.  Aj v tomto roku sme už zrealizovali opravu schodov k výškovému paneláku v Martinkovom potoku, momentálne prebieha oprava schodísk, ktoré spájajú Martinkov potok s ulicou Dukelských hrdinov. V pláne je tento rok ešte oprava schodov medzi garážami na Žarci pri „Čínskom múre“, taktiež prístupových schodov k ZŠ Žarec a ďalšie menšie opravy. Vieme, že stav mnohých ďalších nie je dobrý. Naraz sa všetko urobiť nedá, ale postupne chceme takto opraviť, poprípade vybudovať nové schodiská tam, kde to je potrebné. Aj keď niektorí „kritici“ všetko a vždy spochybňujú, ozaj nie je čas na žabomyšie vojny. Energiu treba využiť na činy. Sľuby, prázdne reči a chválenie sa cudzou robotou prenechávame na iných .“

Dnes je: 19. 04. 2024 asdf